Методи лікування наркоманії - як позбутися наркотичної залежності

Методи лікування наркоманії - як позбутися наркотичної залежності львів

Мить задоволення в заміну на серйозні проблеми зі здоров'ям, соціальні проблеми та багаторічні страждання. Таку ціну платять наркозалежні люди. Коли настає просвітління виникає стійке бажання покінчити з цим всім й почати знову нормальне, повноцінне життя. Досягнути поставленої мети допоможе лише лікування наркоманії.

Наркоманія являється первинним захворюванням, що супроводжується наростаючою симптоматикою та рецидивами в наслідок вживання наркотичних речовин. Але це захворювання піддається лікуванню.

Лікування наркозалежності - чому це важливо?

Лікування наркотичної залежності у львові

До складу наркотичних речовин входять важкі хімічні сполуки, які викликають стійку психічну та фізичну залежність. Спочатку людина відчуває ейфорію, піднесений настрій, але згодом виникають депресивні стани, поступово руйнується психіка й фізичні органи. Наркозалежний втрачає смак життя. Цікавить лише одне питання — де роздобути наступну дозу? Лікування наркозалежності допомагає побороти наркотичну ломку — фізичну реакцію організму на потребу у вживанні наступної порції наркотиків.

Сучасна медицина використовує не лише медикаментозне лікування наркозалежних. Лікування наркоманії — це надання психологічної допомоги й подальша реабілітація хворого.

Короткострокові способи лікування наркозалежних

Способи лікування наркоманії у львові

Дані сучасні методики лікування наркозалежних являються достатньо популярними й ефективними. До них можна віднести:

 • кодування;

 • гіпнотичний вплив;

 • детоксикацію;

 • голкорефлексотерапію.

Кодування від наркоманії

Кодування від наркотичної залежності у львові

Кодуванням називають загалом психо-терапевтичний вплив, який здійснюється на хворого з метою вироблення стійкого умовного рефлексу стосовно заборони до подальшого вживання наркотичних речовин. Метод кодування від наркоманії схожий з методом Довженка при лікуванні залежності від алкоголю. Тривалість даної терапії загалом підбирають в індивідуальному порядку.

Лікування наркоманії гіпнозом

Лікування наркотичної залежності гіпнозом у львові

Цей метод також представляє собою вплив на психологію людини, але на підсвідомому рівні. Терапія здійснюється під гіпнозом. Лікування наркоманії гіпнозом дозволяє ліквідувати бажання до споживання наркотичних речовин, зміцнити силу волі наркозалежного й стимулює стійке бажання до ведення здорового способу життя. Сеанс може тривати до двох годин і більше.

Детоксикація наркозалежних (програма “Детокс”)

Детоксикація від наркотиків у львові

Детоксикація буває:

 • швидкою;

 • класичною;

 • екстракорпоральною.

Залишки морфіну від наркотиків накопичуються в нервових клітинах. Щоб їх витіснити з організму людини вводять антагоністи опіатних рецепторів. Дана детоксикація наркозалежних являється швидкою, (розрахована на 9-12 годин) й здійснюється під наркозом. При класичній детоксикації використовують седативні, знеболюючі та снодійні препарати. Таким чином пацієнту допомагають здолати ломку. Період подібної терапії може тривати до двох тижнів. Екстракорпоральна детоксикація представляє собою очищення крові від наркотичних токсинів, (плазмафарез, гемо та лікворосорбція). Триває не більше 30-40 хвилин.

Голкорефлексотерапія - альтернативний метод лікування від наркоманії

Вище представлений спосіб лікування широко відомий і практикується по сьогодення на Сході. Зміст заключений у фізичному впливі на акупунктурні, енергетичні точки організму людини, які несуть відповідальність за формування наркотичної залежності. Сеанс може тривати від пів години до пятьдесят хвилин. Зазвичай, як стверджують фахівці в сфері голковколювання, буде достатньо від десяти до чотирнадцяти сеансів, щоб стан наркозалежного значно покращився. Такий метод лікування від наркоманії являється альтернативним.

Народні способи лікування наркозалежних - цілющі властивості трав

З допомогою трав можна вилікувати різноманітні захворювання. Покращити стан хворого на наркозалежність допоможуть такі трави, як: хвощ, глід, меліса, а також листя грецького горіха. Такі способи лікування наркозалежних потрібно використовувати в комплексі з медичними методами. Тоді буде можливість досягнути максимального ефекту. Лікування травами допомагає очистити організм від токсинів, підняти імунітет й заспокоїти нервову систему.

Довгострокові методи лікування наркоманії

Такі методи зазвичай вимагають більш тривалої реалізації й в основному направлені на психологічну реабілітацію пацієнта. Довгострокові методи лікування наркоманії — це:

 • програма “12 кроків”;

 • поведінкова терапія, (конгнітивно-біхевіоральна);

 • теорія мотивації, (мотиваційного посилення).

Мінесотська модель лікування наркоманів, що має назву - “12 кроків” дозволяє пацієнтам усвідомити, що наркозалежність являється важким, самостійним захворюванням, яке без внутрішньої мотивації здолати буде неможливо. Корекція внутрішнього стану пацієнта й установок, які призвели до споживання наркотиків можлива за допомогою поведінкової терапії. Теорія посилення мотивації передбачає духовне, душевне та емоційне відродження пацієнта в соціумі наркозалежних, що теж бажають одужати й почати жити заново.

Терміни лікування наркоманії - від чого саме залежать?

До відповіді на вище поставлене запитання слід підходити індивідуально в кожному окремому випадку. В першу чергу слід дослідити самого пацієнта. Тобто дати відповідь на три важливих запинання:

 • Який термін наркозалежний вживає наркотичні засоби?

 • Який вид наркотиків споживав пацієнт?

 • Яке дозування використовував наркозалежний?

Досвідчений нарколог на основі цих даних зможе підібрати вірну методику лікування наркоманії, яка дасть бажаний результат. Також хочеться зазначити, що провести медикаментозне очищення організму можна швидше чим покращити психо-емоційний стан пацієнта.

Соціальна реабілітація наркозалежних

Реабілітація наркозалежних у львові

Наркотики негативно впливають не лише на організм людини, а й на його психічний стан, положення в соціумі. Соціальна реабілітація наркозалежних являється потрібним етапом на шляху до повного одужання.

Чудовим методом реабілітації є програма “12 кроків” про яку мова йшла вище у даній публікації. Це дванадцять кроків, які дозволяють повернутись до того життя, яке було перед вживанням наркотичних засобів. Програма загальновизнана у світі й була створена ще у 1953 році в Чикаго. Сеанси терапії відбуваються в так званих групах самодопомоги під керівництвом досвідченого психотерапевта. Реабілітація допоможе повернутись до нормального, повноцінного життся у сучасному суспільстві й являється завершальним етапом лікування наркозалежності.

Лікування від наркозалежності - практика світових наркологів

Сучасне лікування від наркозалежності у світі відбувається згідно передових методик й загально прийнятих норм поетапно. На першому етапі знімають ломку у пацієнта та покращують його фізичний стан, очищають організм від токсинів. Після цього спеціалісти займаються ліквідацією психозалежності й ліквідацією потягу до споживання наркотичних речовин. Третім етапом є реабілітування хворих, які стрімко йдуть на одужання з їх подальшою адаптацією до життя у сучасному суспільстві в різноманітних соціальних сферах.

Як показує численна практика, така програма позбавлення від наркотичної залежності є максимально ефективною. “Чарівної таблетки” від наркоманії не існує. Тут потрібна кваліфікована допомога медичних фахівців з досвідом.

Методи лікування наркотичної залежності — ібогаїн-терапія

Методи лікування наркоманії у львові

Дана терапія має відношення до альтернативних методик. Ібогаїн являється природнім психоактивним засобом. Екстракт кореня ібоги позитивно впливає на свідомість людини, хід її думок. Подібні методи лікування наркотичної залежності не являються новаторськими. З допомогою вище зазначеного екстракту можна також лікувати й інші види залежності. Наприклад, алкогольну чи залежність від азартних ігр. Речовина являється безпечною для організму людини й не викликає звикання. До цього ж сам курс є короткотривалим. Перед цим, як почати лікування слід проконсольтуватись з лікарем. Спеціаліст скорегує, як саме має відбуватись лікування ібогаїном, щоб досягнути бажаного ефекту.

Інші ефективні способи лікування від наркотичної залежності

Сучасній медицині також відомі й інші ефективні методи лікування від наркотичної залежності, які можна використовувати в комплексі. До них відносяться такі, як:

 • ксенонотерапія — інгаляції з застосуванням ксенону;

 • електросон — вплив короткими електричними імпульсами на головний мозок пацієнта;

 • внутрішньовенне опромінення крові лазером — захищає від агресивних окислювачів організм хворого.

Правильно підібрати дієвий метод завжди допоможе нарколог.

Чому варто обирати комплексний підхід для лікування наркоманів?

Як було вище зазначено, наркотичні речовини руйнують людину на фізичному і психологічному рівнях. Якщо просто виконати процедуру детоксикації згодом у хворого знову скоріш за все виникне бажання до того, щоб прийняти очередну дозу наркотичного засобу. Тому наступним етапом після медикаментозного лікування має бути психотерапія. Для підсиленя ефекту можна скористатись народними методами. Головне слід не забувати, що не має проблеми, яку не можна вирішити. Потрібно вірити не лише у сучасну медицину, а і у власні сили, мати стійке бажання до одужання. Медицина допоможе досягнути поставленої мети.