Лікування від алкоголізму — як позбутися алкогольної залежності?

Лікування від алкоголізму — як позбутися алкогольної залежності львів

Міцні напої полюбляють іноді вживати багато мешканців нашої країни, але алкогольна залежність змушує людину до частого та надмірного вживання алкоголю. Це приводить до поступової деградації, як на фізичному і психічному, так й на душевному рівнях. Алкозалежна людина потребує негайного лікування від алкоголізму. Саме ця тема буде детально розкритою в даній публікації.

Чому саме виникає залежність від алкоголю?

Якщо зловживати спиртними напоями регулярно розвивається залежність від алкоголю на фізичному та психологічному рівнях. Дана залежність не тільки руйнує особисте життя алкозалежної людини і її близьких, а й сам організм. Серед основних причин, що призводять до такого важкого, але виліковного захворювання, як алкоголізм можна віднести наступні:

 • соціальні;

 • психологічні;

 • фізичні, (біологічні).

Якщо Ви помітили, що ваша близька людина частенько вживає алкоголь в першу чергу слід поцікавитись її оточенням. Мусять в даному випадку бути люди, які теж мають аналогічну проблему, регулярно випивають і стимулюють це робити інших людей — знайомих, друзів, колег по роботі. Щоб вирішити дану проблему просто потрібно проявити характер й поміняти оточення, що пагубно впливає на Вас. В цьому випадку лікування від алкоголізму не є актуальним.

До психологічних проблем можна віднести виховання дитини в сім'ї де панує нездорова атмосфера. Якщо при вихованні дитини застосовується насильство, при цьому людина переживає не лише фізичні страждання, а й перебуває у постійному стресі, що в подальшому це може стати причиною алкогольної залежності. Оскільки в таких умовах характер дитини формується важко.

Люди схильні до депресій, які відчувають тривогу, не задоволені власним життям, не впевненні в своїх силах теж являються в групі ризику. Такі особи хочуть якимось чином покращити свій пригнічений психо-емоційний стан й починають прикладатись поступово до чарки. Алкоголем також придушують біль від спогадів.

Самою складною і небезпечною причиною, яка може призвести до того, що буде потрібне лікування алкоголізму є спадкова схильність, коли батько чи мати теж мали або мають таку схильність до алкоголю. Це можуть також бути і близькі родичі. Наприклад, брат, сестра матері чи батька.

Останнім часом набирає обертів жіночий алкоголізм. Алкозалежність у чоловіків формується скоріше від жіночої, але симтоми алкоголізму у жінки виражені сильніше.

Симптоми алкогольної залежності

Симптоми алкогольної залежності львів

Першим сигналом на який слід звернути увагу є наявність запоїв. При цьому на ранніх стадіях запої можуть тривати не довго. Наприклад два-три дні. У звичайної людини спостерігається природня реакція організму на спиртне при надмірному його споживанні, що виражена блюванням, нудотою. В алкозалежних вже цього не має.

Після надмірного споживання алкогольних напоїв, як правило на інший день спостерігається так званий похмільний синдром. Якщо лікувати його наступною порцією алкоголю це може привести до запоїв. Це не всі симптоми залежності від алкоголю. У алкозалежної людини змінюється зовнішній вигляд. Обличчя починає набрякати, шкіра стає в'ялою, людина худне. Згодом алкоголік просто втрачає інтерес до всього чим раніше цікавився й що його оточувало. Відмічаються зміни психо-емоційного стану. Алкозалежні стають дратівливими, агресивними й досить часто навіть соціально небезпечними.

Людина не повністю втрачає глузд й починає розуміти, що все валиться навколо і з цим щось потрібно робити. Робить спроби зменшити дозу та в неї це не виходить. Тут потрібна допомога, тобто лікування від алкогольної залежності. На пізніх стадіях алкозалежного не зупиняє ніщо. Він починає вживати алкоголь навіть за кермом, що являється небезпечним для життя інших людей й його самого аналогічно.

Основні стадії алкоголізму

Стадії алкогольної залежності львів

Серед вище зазначених симптомів алкоголізму можна виділити три основні стадії алкоголізму:

 • заперечення факту;

 • втрата контролю над ситуацією і собою;

 • фізичне та психічне погіршення.

На першій стадії людина всіма силами виправдовує свою поведінку і заперечує сам факт алкозалежності. Їй здається, що після вживання алкогольних напоїв думки стають більш зосередженими, збільшується концентрація на виконанні тої чи іншої роботи. На даній стадії оточення ще не помічає проблеми, але майбутній алкоголік починає поступово вводити алкоголь в своє життя систематично. Багато людей вживають алкоголь для зняття смутку, стресів. Це також велика ілюзія за якою стоїть важке захворювання.

Як вище було зазначено, стадії алкоголізму включають в себе такий етап, як втрата контролю. На даному етапі бажання вжити алкоголь починає посилюватись й спроби це зробити стають частішими. Залежний може красти алкоголь у інших з цільлю випити його, посилюється агресія, появляються звички притаманні алкоголікам зі стажем. Появляються проблеми у відносинах з оточенням.

Третя стадія алкогольної залежності сама важка. Тут без лікування алкоголізму не обійтись. Хоча профілактика необхідна вже на другій стадії залежності. Тут людина стає просто одержимою бажанням випити. Тут вже алкоголь стає необхідним для функціонування тіла, пересування і т. д. Хворого алкоголізмом мучить депресія, появляється тривога, погіршується сон. Це все є признаком психо-неврологічних розладів. Ніяких інтересів окрім роздобути та випити алкоголь більше не існує. Появляються великі проблеми зі здоров'ям. Понижується імунітет, що спричиняє вразливість хворого до ОРЗ, відбуваються розлади у печінці й підшлунковій залозі.

Методи лікування алкоголізму

Методи лікування алкоголізму у львові

Сучасне лікування алкоголізму дає можливість кожному бажаючому одужати почати життя з чистого аркуша паперу, але даний процес не є простим. Безпосередньо такими питаннями займається лікар-нарколог. Вибір методу лікування здійснюється після оцінки фізичного стану пацієнтки чи пацієнта, а також оприділення стадії алкогольної залежності.

На сьогоднішній день є декілька основних методів, які дають змогу успішно лікувати алкоголізм. До них відносяться:

 • детоксикація;

 • психотерапія;

 • кодування;

 • підшивання;

 • лікування гіпнозом.

Кожен з методів має свої особливості про які мова піде трохи нижче.

Детоксикація організму від алкоголю

Детоксикація організму від алкоголю у львові

Даний метод направлений на швидке виведення з організму токсинів, що залишились після довготривалого зловживання алкоголем. Лікарі очищають кров, кишково-шлунковий тракт, підтримують печінку, підшлункову залозу і нирки пацієнта. При вживанні великих доз алкоголю дуже страждає нервова система людини. Детоксикація направлена й на підтримку ЦНС.

Медики застосовують різноманітні ліки, (діуретики, проносні, протисудомні, вітаміни і мінерали, сорбенти, седативні). Алкогольна детоксикація організму передбачає слідування дієті й ведення активного способу життя.

Лікування алкогольної залежності шляхом психотерапії

Ліками можна вилікувати тіло та заспокоїти нервову систему. Лікування алкогольної залежності передбачає проведення корекції психо-емоційного стану пацієнта. Психотерапія дає змогу:

 1. виявити глибинні причини через які пацієнт почав зловживати алкоголем;

 2. навчити пацієнта контролювати себе і швидко оприділяти перші ознаки можливого зриву;

 3. відновити стосунки з рідними та близькими людьми алкозалежному;

 4. здійснити переосмислення життєвих цінностей.

За справу беруться кваліфіковані фахівці, психотерапевти. В результаті міняється світогляд пацієнта, ставлення до себе і до життя.

Кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму у львові

Щоб почати процесслікування людину спершу слід вивести із запою, оскільки лікування та алкоголь являються несумісними речами. Існує декілька видів кодування від алкоголю, а саме:

 • медикаментозне кодування — це вплив на свідомість людини з допомогою спеціальних ліків, при цьому даний вплив здійснюється на фізіологію пацієнта або психоемоційну сферу;

 • гіпноз — гіпнотерапевт дає “установку” пацієнту, що вживання алкоголю дуже небезпечне для організму і може призвести до летального випадку;

 • метод Довженко — це різновид гіпнотичного впливу, пацієнтові внушають думку, що алкоголь не є сумісним з фізіологією людини.

Підшивання від зловживання алкоголем

Підшивання від алкоголізму у львові

Даний метод являється достатньо популярним, але його не можна вважати лідером серед інших сучасних. Основний зміст полягає в тому, що пацієнту наркологічного центру вшивають чи вводять в тіло спеціальний препарат. Якщо відбудеться контакт даного препарату з алкоголем, то пацієнт м'ягко кажучи відчує дуже неприємну реакцію організму, яка нагадує смерть. Перед цим звичайно проводяться бесіди з клієнтами клініки в нарколога, психотерапевта. Медики намагаються внушити думку про це, що алкоголь і смерть одне і те ж.

Виведення із запою

Виведення із запою у львові

Запойними, як правило є алкозалежні на другій-третій стадіях хвороби. Похмілля після довготривалого запою важке. Щоб вивести з запою пацієнта необхідна кваліфікована допомога. При виведенні із запойного стану завжди обирають тактику лікування індивідуально в залежності від тривалості самого запою, а також загального алкогольного стажу хворого. Використовується в основному медекаментозне лікування з крапельницями, що містять загально-зміцнюючі, судинні і заспокійливі препарати. Здійснюється оперативна детоксикація організму.

Також слід пам'ятати, що без активного способу життя буде важко забути про шкідливу звичку. Також слід добре обирати коло спілкування, щоб знову не спіткнутись на ці ж граблі. Поставте перед собою ціль й вперто крокуйте до неї. Знайдіть нове цікаве завдання, роботу. Занятість, праця на користь близьким людям теж являється відмінним лікарством.

Народні методи лікування алкоголізму

Як вилікувати алкоголізм вдома? При лікуванні алкогольної залежності в домашніх умовах використовують відвари чи настоянки з натуральних трав, які добре виводять токсини, підвищують імунітет й підтримують роботу внутрішніх органів в оптимальному режимі, але такий метод є лише допомішним і ніяк не може виступати у ролі повноцінного. Тільки фахова клініка і спеціалісти здатні зробити те, до чого йде людина, яка твердо вирішила кинути пити.

Настоянки пробують додавати до їди хворому без його відома. Це дасть позитивний результат, але повільний і незначний. Родичі, стурбовані поведінкою хворого, навіть звертаються до різноманітних знахарок і цілительок, але самим кращим й дієвим способом лікування від алкоголізму буде звернення до хорошого нарколога, а також психотерапевта.