Охоронна сигналізація у квартиру: як вибрати систему безпеки

Охоронна сигналізація у квартиру: як вибрати систему безпеки

Основним завданням сучасної охоронної сигналізації є оперативна передача сигналу про спробу несанкціонованого проникнення власнику приміщення або охоронній організації. Адже, просто надійного замку й міцних дверей недостатньо – досвідчені крадії примудряються відкривати двері із сучасними замками, за лічені хвилини забирати все цінне і безслідно зникати.

На щастя, сучасна охоронна сигналізація в квартиру допоможе уникнути подібних ситуацій або швидко оповістити господаря про те, що трапилося й максимально оперативно врегулювати ситуацію. Охоронна сигналізація складається з декількох елементів.

  • Панель управління – прилад, який фіксує сигнали датчиків і передає тривожний сигнал при проникненні на об'єкт.

  • Датчики різних видів і призначення.

  • Пристрої оповіщення – прилади звукових і світлових сигналів.

Однак, як визначитись – яку з систем вибрати?

Провідні охоронні сигналізації у квартиру: принцип роботи та переваги

Провідна сигналізація – це система, від кожного елемента якої (датчики охоронної сигналізації, сирени, керуючі прилади), прокладаються дроти в стінах або в коробах відкритим способом до контрольної панелі. Контрольна панель з'єднюється з пультом охорони по одному з каналів зв'язку, найпоширенішим є GSM (GPRS) або провідний Інтернет.

Переваги дротової сигналізації – в надійній роботі системи, відсутності необхідності заміни батарейок в датчиках, а також стабільності з'єднань. Заглушити сигнал тривоги від дротового датчика неможливо, хіба що знищити фізично. Проте, існує алгоритм певного визначення: канал пошкоджено чи просто втрачено зв’язок з датчиком. Є й багато обмежень:

  • Складність супутніх робіт – штроблення стін, прокладка й захист кабелю, ремонт приміщення після монтажу охоронної системи.

  • Можливі простої відповідних зон у неробочому режимі, якщо випадково пошкоджений провід.

  • Естетично, недоцільно встановлювати в приміщеннях із дорогоим ремонтом.

  • Не можна визначити, який саме з датчиків спрацював по тривозі, якщо в шлейфі кілька датчиків.

Безпровідні системи охорони: особливості й переваги

У бездротовій охоронній сигналізації зв'язок контрольної панелі та інших елементів системи здійснюється по радіоканалу. Контрольна панель має вбудований радіоприймач, а кожен сповіщувач – передавач, відстань між приймачем і передавачами залежить від їх потужності, а також перешкод на шляху радіосигналу, може досягати 600 метрів у відкритій видимості.

Якщо зловмисники спробують пошкодити обладнання, вони не встигнуть знайти контрольну панель, яка зазвичай встановлюється в прихованому місці, до того, як сигнал тривоги піде на центральну станцію моніторингу.

Стосовно безпеки самої системи – навіть, якщо радіосигнал буде перехоплено, пошкодити датчики досить складно. Центральний пункт розпізнає втрату датчика, й буде подано сигнал небезпеки. В сучасних професійних системах охорони передбачена можливість визначення спроби глушіння датчиків. Серед переваг бездротових систем:

  • Відпадає потреба свердлити стіни й міркувати, як розташувати кабелі та дроти.

  • Монтаж охоронної сигналізації здійснюється протягом 2-3 годин.

  • Мобільність елементів – можливість перевстановлення системи на іншому об’єкті.

  • Лаконічний і стильний дизайн – завдяки компактності й відсутності кабелів, бездротова сигналізація прихована від очей.

  • Можливі різноманітні варіанти інтегрування з різними датчиками.

Автономна GSM сигналізація у квартиру

Провідна система в умовах автономного режиму (за відсутності основного джерела живлення) передає дані протягом 1-2 діб, в залежності від кількості датчиків. Але, у зв’язку з технічними умовами, не всі провідні системи можна під’єднати до пульта охорони.

Автономні прості бездротові сигналізації передають сигнал про стан сповіщувачів на пульт централізованого спостереження по GSM-зв'язку. Датчики від батарейок працюють протягом 1 року, а вбудований акумулятор забезпечує автономний режим до 8 годин. В сучасних системах акумулятор може підтримувати автономний режим до 15 годин, а датчик здатний працювати від батарейки понад 5-6 років.

Потрібно враховувати, що бездротова GSM-система не здатна сповістити про небезпеку у випадку глушіння сигналу. Тому варто подбати про сповіщення Wi-Fi або встановити провідний дублювальний канал зв’язку.

Підключення квартири на пульт охорони

Пультова охорона квартир – це не просто охоронна сигналізація. Це цілодобове спостереження за квартирою й швидке прийняття заходів у разі несанкціонованого проникнення. Коли у квартиру з встановленою сигналізацією потрапляє порушник, спрацьовують охоронні датчики, які передають сигнал тривоги на центральний пульт управління. Оператор цілодобового центру моніторингу аналізує тривогу й відправляє групу швидкого реагування, а за необхідності негайно викликає підтримку: поліцію, пожежних, швидку допомогу або МНС.

Що впливає на вартість охоронної сигналізації

У систему охорони й сигналізації входять різні датчики, засоби оповіщення, управління, блоки живлення та інші елементи. Функціонал сучасних систем можна розширити за допомогою спеціалізованих датчиків, які реагують на рух, розбиття скла, відкривання дверей і вікон, вібрацію, звук або світло, задимлення й витік газу, затоплення.

Залежно від комплектації та типу системи – провідна або бездротова, формується ціна охоронної сигналізації. При встановленні дротової охоронної системи кінцева вартість робіт збільшується на оплату монтажних робіт. Проте, за відсутність проводів доведеться заплатити більше, адже бездротові охоронні системи обходяться дорожче дротових.

Переваги охоронної сигналізації у квартирі

Отже, вибирати тип системи охоронної сигналізації варто з огляду її технічних характеристик і ваших конкретних потреб. Для чого варто поставити квартиру на охорону? Запобіжні заходи допоможуть уникнути або істотно зменшити наслідки небезпечних і неприємних ситуацій.

  • Комплексний захист – навіть масивні залізні двері зі складними замками й решітки для вікон давно не є перешкодою для грабіжників. Сигналізація з датчиками захистить не тільки вхід, але й повністю забезпечить безпеку квартири.

  • Захист від неуважності – якщо ви самі забули закрити двері, кватирку або не вимкнули воду, охоронна система вас проінформує.

  • Турбота про близьких – мінімізація ризиків для життя й здоров'я, якщо хтось із близьких знаходиться у квартирі.

А у вас вже встановлена охоронна система?