Комплект охоронної сигналізації: яке обладнання можна підключити?

Комплект охоронної сигналізації як вибрати

Комплекти охоронної сигналізації – це надійний спосіб уберегти своє життя й житло за порівняно невисоку плату. Для забезпечення ефективного контролю приміщення, сигналізація для квартири або для будинку повинна мати цілий набір датчиків, від яких надходить інформація, а також пристроїв обробки отриманих сигналів. Залежно від типу роботи, склад комплекту може змінюватися.

Приймально-контрольний пристрій (контрольна панель)

Контрольною панеллю називається найголовніший елемент в системі охоронної сигналізації. Розміщують пристрій зазвичай у прихованому місці. До контрольної панелі приєднують всі пристрої, а також датчики оповіщення, сирени. Основні функції: контроль датчиків, визначення зон, в яких вони спрацьовують, контроль ситуації для вчасного оголошення тривоги. Безвідмовна робота сигналізації забезпечується завдяки під’єднанню панелі до джерела безперебійного живлення.

Панель керування

Клавіатури призначені для управління режимом роботи, постановки й зняття з охорони, налаштування сигналізації, можливості змінювати її характеристики й параметри функціонування. Провідні клавіатури з'єднуються з приймальною панеллю проводом, по якому забезпечується живлення, а також обмін інформацією. Бездротові клавіатури живляться завдяки встановленим в них елементам живлення, батарейкам. Іноді на об'єкті можна застосовувати кілька клавіатур, об'єднаних у мережу сигналізації.

Звуковий сповіщувач

Сирена сповіщає про спрацьовування датчика за допомогою звукового сигналу. Звуковий сигнал здійснює психологічний вплив на зловмисника й привертає увагу до об'єкта під охороною. Сирена може оповіщати про початок затримки на вхід/вихід. Гучність і тривалість сирени легко налаштовуються. Є моделі з можливістю під’єднання зовнішнього світлодіода, завдяки якому можна контролювати статус охорони поза межами будинку.

Датчики руху

Пристрої спрацьовують на рух і безпомилково визначають людину, не реагуючи на пересування тварин. Мають захист проти зловмисників – у разі заклеювання, зафарбовування. За спроби руйнування прилад відразу ж піднімає тривогу. Внутрішні датчики руху визначають людей, порівнюючи різницю температур теплового випромінювання. Призначені для роботи у приміщеннях з каміном, кондиціонером. Розпізнають та ігнорують засвіти й відблиски, рух штор і жалюзі через протяги.

Датчики розбиття скла

Прилади реагують на руйнування скляної конструкції а саме на звук при розбитті скла. Щоб підвищити надійність роботи та унеможливити помилкові виклики, необхідно враховувати акустичні складові сигналу. Низькочастотна складова формується в момент ударів по склу, високочастотна – в результаті його розбивання. Доцільно встановлювати датчик з високою чутливістю до звукових хвиль, хоча й ціна приладу дещо вище.

Датчики на відкривання

Датчик фіксує та відразу передає відповідний сигнал про відкриття дверей, вікон, сейфів, воріт, люків, а також багатьох інших автоматичних систем. Певні моделі захищають навіть залишені на провітрювання вікна, фіксуючи зміну кута нахилу по вертикалі, сильні удари й вібрацію. Датчик відкриття з сенсором нахилу й ударів поєднує дві функції – розрізняє рух у приміщенні та фіксує розбиття скла.

Тривожна кнопка

Тривожна кнопка – хороший спосіб оповіщення щодо необхідності допомоги. Натиснути на неї набагато простіше, ніж набрати телефонний номер, адже брелок можна завжди тримати під рукою. Тривожні кнопки часто використовують для швидкої передачі сигналу на пульт охорони для виїзду оперативної групи.

Димові датчики

Призначені для виявлення загоряння з появою диму й відправлення повідомлення про пожежу на контрольну панель. Принцип дії датчика заснований на реєстрації відбитого від частинок диму оптичного випромінювання. Окремі модифікації оснащено вбудованим пристроєм перевірки працездатності, надсиланням повідомлення про несправність при відмові схеми датчика або при зниженні чутливості.

Датчики протікання води

Піднімає тривогу, варто воді потрапити хоча б на одну з чотирьох пар контактів на нижній стороні датчика. Пристрій фіксує, коли вода висихає, й скасовує тривогу. Датчик не потрібно монтувати, досить покласти на підлогу, де можливі протікання – на підлогу ванної, під пральну або посудомийну машину.

Датчики виявлення витоку газу

Прилади призначені для контролю певних концентрацій небезпечних для життя людини газів: пропану, природного газу, метану, ацетилену, водню, оксиду вуглецю. Сигналізатори загазованості застосовуються у квартирах, житлових будинках з газовим постачанням, виробничих приміщеннях.

Передача сигналу по GSM-модулю

GSM сигналізації останнім часом переживають справжній пік популярності. Власник завжди може орієнтуватися, що відбувається з його нерухомістю, оперативно отримувати на мобільний телефон дзвінок або смс-повідомлення про проникнення сторонніх осіб, виникнення позаштатних ситуацій й відповідно реагувати на них.

Передача сигналу на централізований пульт охорони

Комплекти з пристроями зв'язку надсилають тривожні повідомлення на центральний пульт в охоронну структуру. За можливість екстреного реагування спецгрупи охоронного агентства потрібно вносити щомісячну плату. Проте, більш ефективної альтернативи захистити власне житло або бізнес, сьогодні не існує.

Використання IP-камери при спрацюванні сигналізації

Встановлення IP-камери відеоспостереження розширює можливості системи охоронної сигналізації. Можна у будь-який момент підключитися до ІР-камери, щоб переглянути відео і прослухати звук у приміщенні. Більшість сучасних камер оснащені не тільки мікрофоном, але й динаміком. Так що при використанні таких моделей вам навіть вдасться налякати порушника спокою своїм голосом.

При спрацьовуванні сигналу тривоги, наприклад з детектора руху, камера зателефонує вам на заздалегідь прописаний номер. За підтримки відеовиклику ви побачите зображення в онлайн режимі на мобільному телефоні або моніторі комп’ютера й зможете прийняти відповідне рішення. Таким чином, значно підвищується інформативність тривожних оповіщень.