Як вибрати охоронну сигналізацію для будинку: провідні і безпровідні системи

Охоронна сигналізація для будинку: провідні і безпровідні системи

Зважаючи на привабливу вартість, високий рівень надійності, ще декілька років назад проводовій сигналізації серйозної альтернативи не було. Відтепер і системи безпровідної сигналізації впевнено вийшли на ринок безпеки. Але ж необхідно приймати конкретне рішення, для чого слід чітко розуміти всі плюси й мінуси обох систем охоронної сигналізації в будинок. Про це й поговоримо.

Провідна сигналізація для дому

Серед переваг дротової сигналізації:

  • Віддаленість датчиків від центральної панелі може сягати 400 м, що є зручним при установці сигналізації у великих будинках з двома й більше поверхами.

  • Фізичні об’єкти не перешкоджають передачі сигналу.

  • При проблемах з електроенергією використовується джерело живлення від акумулятора, яке здатне забезпечити роботу системи на тривалий термін.

Недоліками дротової сигналізації є:

  • Встановлення охоронної системи після ремонту, впливає на вигляд інтер'єру приміщень. Тому прокладання кабелів краще робити під час ремонтних робіт.

  • Монтаж і пусконаладка провідної сигналізації потребує більше часу ніж безпровідної системи.

  • У випадку навмисного або випадкового пошкодження кабелю знижується надійність передачі сигналу або припинення роботи відповідної зони охорони. Для ремонту мережі може знадобитися певний період часу.

Безпровідні сигналізації для будинку

В безпровідній сигналізації засобом передачі сигналу є радіохвилі, що поширюються на частотах радіоканалів. Завдяки мініатюрному дизайну безпровідної системи, забезпечується її додатковий захист. Адже, чим менше помітних елементів та блоків, тим складніше грабіжнику віднайти можливі лазівки для проникнення у приміщення.

  • Вкрай важливий естетичний аспект, особливо, коли ви щойно завершили ремонт. Не потрібно штробити стіни для прокладки дротів і знову наводити порядок.

  • Можливе розширення покриття дії системи завдяки підключенню додаткового обладнання без прокладання кабелів.

  • Простота і швидкий термін монтажу бездротових систем.

  • Функціональність бездротових датчиків забезпечується завдяки автономному живленню. Про необхідність заміни батарейки нагадає смс-повідомлення або сигнал індикатора.

  • Завдяки комплексним рішенням, є можливість встановлення єдиної системи бездротової сигналізації для спільної охорони будинку та господарських приміщень.

Недоліки бездротової сигналізації:

  • Необхідність заміни батарейок.

  • Важливість якісної роботи й радіусу покриття мережі GSM-оператора.

  • Вартість безпровідної системи є більшою за систему із прокладанням кабелю.

Автономна GSM сигналізація для будинку

Автономна система GSM сигналізації призначена для охорони об'єктів, де часто бувають перебої з електроенергією. GSM сигналізація оснащена акумулятором великої ємності, її алгоритм роботи передбачає менше споживання струму, що дозволяє використовувати звичайні батарейки. Оповіщення про тривогу по GSM каналу – дзвінок або смс-повідомлення.

Принцип роботи автономних сигналізацій простий – у випадку проникнення зловмисника у будинок, включиться гучна звукова сирена, яка попередить зловмисника й приверне увагу сусідів та охорони. Постановка й зняття з режиму охорони сигналізації з сиреною здійснюється за допомогою пароля або бездротового дистанційного брилка.

Підключення будинку на пульт охорони

Для повноцінного захисту будинку фахівці рекомендують встановлювати комплексну охоронну систему, яка, крім охоронної сигналізації, передбачає відеоспостереження, пожежну сигналізацію. При спрацюванні охоронної системи, тривожний сигнал надходить на централізований пульт, і диспетчер може викликати до вашого будинку групу швидкого реагування, бригаду пожежних та МНС.

Датчики руху, відкриття дверей і розбитого вікна спрацюють при вторгненні зловмисника, а відеокамери зафіксують і збережуть всі дії та особу порушника. Або датчики спрацюють при задимленні, підтопленні або витоку газу, й до будинку виїдуть відповідні служби. Є можливість встановлення тривожної кнопки, це дієвий спосіб оповіщення, наприклад, про необхідність допомоги в небезпечній ситуації. Натиснути на неї набагато простіше й швидше, ніж набрати телефонний номер.

Від чого залежить ціна охоронної сигналізації

Вартість обладнання безпровідних систем є вищою, ніж провідних сигналізацій. Але це, певною мірою, компенсується відсутністю плати за монтаж кабелів. Повна вартість охоронної сигналізації будинку залежить від типу системи, кількості датчиків та потреби підключення до пульта охоронної організації. У випадку підключення будинку на пульт охорони, в ціну буде закладено додаткове обладнання що забезпечить передавання сигналу.

Чому вигідне встановлення охоронної сигналізації в будинку

Як бачите, обидва типи сигналізацій ефективно здійснюють охорону вашого майна. Але провідні системи краще встановлювати у будинках, де можна передбачити монтаж під час проведення ремонту або на етапі будівництва. Можна закласти резервний кабель на випадок розширення функцій сигналізації у майбутньому.

У тих же ситуаціях, коли втручання в конструкцію будинку небажано або неможливо – зроблено ремонт, будинок зібраний з бетонних панелей або будівля стара й не витримає монтажу кабелю, оптимальним рішенням стане бездротова сигналізація.

Якщо основною метою є відлякати злочинця і отримати сигнал про небезпеку на мобільний, то найкращим рішенням є незалежна автономна охоронна сигналізація. Але, якщо ви не впевнені у власних можливостях перешкодити зловмисникам, доцільніше надати перевагу сигналізації з підключенням на пульт охорони.

Охорона будинку допоможе захистити від зломів і грабежів, пожеж і протікання, забезпечить вам і вашій родині безпеку й спокій. Особливо актуальна охорона заміського будинку, де взимку ви буваєте рідше й довго залишаєте будинок без нагляду. Вашою відсутністю завжди можуть скористатися зловмисники, для яких дверні замки й віконні решітки не перешкода.