Популярні види міжкімнатних дверей – плюси й мінуси

Як вибрати міжкімнатні двері

Надійність, естетика й доступна ціна – це основні характеристики міжкімнатних дверей. Навіть дуже досвідчені люди, хто не раз займався ремонтом і оздобленням осель, знають, як складно правильно вибрати міжкімнатні двері, щоб вони були сучасні й функціональні, красиві й гармонійно виглядали в інтер'єрі приміщення.

Полотно міжкімнатних дверей може бути виготовлено з комбінації декількох матеріалів: МДФ, ДСП, фанери, шпону, рейок, клеєних або цілісних брусів. Бруси є основою для рами, яка обшивається листами з інших матеріалів. Будь-який з матеріалів може слугувати довго при правильному сучасному облицюванні. Розглянемо, яким буває зовнішнє оформлення – покриття міжкімнатних дверей.

Ламіновані міжкімнатні двері – ламінат, ламінатин, ламінована плівка

Двері міжкімнатні ламіновані

Ламіновані міжкімнатні двері мають каркас на основі клеєного соснового бруса, облицьованого листами МДФ.

 • Ламінат – волокна целюлози просочуються синтетичними смолами, що надає виробу особливої міцності й стійкості до зовнішніх впливів. Забарвлюється у будь-який колір, малюнок, візерунок, дозволяє застосовувати побутові м'які миючі засоби при догляді, коштує недорого.

 • Ламінатин – інноваційне синтетичне покриття, яке може імітувати будь-яку поверхню різних кольорів і фактур, від вишуканих порід деревини до шорсткої структури каменю. Інколи ламінатин називають синтетичним шпоном. Це презентабельні недорогі двері підвищеної стійкості й довговічності.

 • Варіант міжкімнатних дверей з обробкою ламінованою плівкою, що має паперову основу, є непоганим бюджетним рішенням. Проте, при експлуатації двері потребують правильного догляду – протирання сухою серветкою, уникнення механічних ушкоджень.

Міжкімнатні двері з плівкою ПВХ

Міжкімнатні двері з ПВХ покриттям

Плівка ПВХ – тонке полівінілхлоридне покриття, може бути пофарбоване у будь-який колір. При нанесенні на фактурну поверхню плівка ПВХ в точності повторює всі вигини й лінії, особливо вологостійка та ударостійка, коштує дуже дешево. Такі двері можна встановлювати у вологі приміщення, вони вогнестійкі, не виділяють шкідливих речовин. Проте, звукоізоляція їх досить низька, а для кращого повітрообміну у приміщенні потрібні додаткові провітрювання.

Шпоновані міжкімнатні двері

Шпоновані міжкімнатні двері

Тонким зрізом деревини 0,6-1 мм – шпоном, покриваються двері, що створені з брусків або зроблені з масиву недорогої деревини. В результаті – повністю екологічні міжкімнатні двері, із зовнішнім видом дверей з масиву, але за ціною значно дешевші.

 • Шпон натуральний надає поверхні ефект натурального дерева, повністю передаючи благородну структуру дерева, виглядає солідно. За належної обробки – сушка, покриття лаком, не боїться ванних кімнат, проте не полюбляє прямих сонячних променів.

 • Шпон штучний, файнлайн або мультишпон виробляється з паперу або недорогих порід деревини й меламінових смол. Дуже стійкий до механічних та інших впливів, дозволяє експериментувати з декором, довговічний.

 • Екошпон – деревні волокна та спеціальний клей піддаються обробці у вакуумному середовищі. Довговічний, зносостійкий, екологічний матеріал, не боїться сонця, на вигляд майже не відрізнити від натурального матеріалу, а коштує значно дешевше.

Двері з масиву

Міжкімнатні двері з масиву дерева

Найкращі натуральні двері – виготовлені з дуба. Чудово утримують тепло, не піддаються дії вологи, слугують протягом десятиліть. Відповідно, й ціна їх досить висока. Із сосни, вільхи виготовляють бюджетні варіанти дверей з масиву.

Серед переваг:

 • Здатність витримати експлуатаційні та ударні навантаження.

 • Довговічність – перевершує всі інші матеріали.

 • Зразкова шумоізоляція.

 • Податливість до обробки – можливість виготовлення дверей різноманітної конструкції і форми.

Обмеження:

 • Погана стійкість м’яких порід до вологості.

 • Дуже важкі – фурнітура має бути підібрана з урахуванням певних навантажень.

Двері зі скла

Міжкімнатні двері із склом

Завдяки сучасним технологіям, сучасні міжкімнатні двері зі скла міцні, екологічні, безпечні. Серед переваг скляних дверей – можливість реалізації безмежної кількості дизайнерських рішень – прозоре, матове, вітражне, кольорове скління дозволяє абсолютно перетворити інтер'єр. До недоліків варто віднести низьку теплоізоляцію, певну складність догляду, адже щонайменші забруднення видно занадто добре, тому протирати скло потрібно досить часто. Також інколи можна не помітити повністю скляні двері й травмуватися.

Висновки

З огляду співвідношення ціни та якості, найбільш привабливими рішеннями виглядають шпоновані двері. В інших випадках, якщо вашій малечі подобається малювати на дверях і стінах, а домашнім улюбленцям залишати подряпини або у вологі приміщення з температурними перепадами, краще купити ламіновані двері – більш стійкі до забруднень, ушкоджень та вологості.