Міжкімнатні білі двері у сучасному інтер’єрі: практичність і презентабельність

Міжкімнатні білі двері у сучасному інтер'єрі

Ще 70-80 років назад міжкімнатні двері білого кольору вважалися справжнім стилістичним стандартом, відхід від якого був практично неприпустимий. Згодом настала епоха дверних конструкцій натуральних відтінків – дуб, горіх, сосна, венге, з кольоровим покриттям в тон інтер'єру. І тільки нещодавно білі міжкімнатні двері – глухі або засклені, почали повертатися в моду.

Переваги й недоліки білих дверей

Серед незаперечних переваг міжкімнатних білих дверей:

 • Простота – лаконічність і стриманість дозволяють створювати цікаві рішення в інтер'єрі.

 • Легкість – не перевантажують простір, навіть якщо білих дверей багато, наприклад у передпокої, коридорі. Найкращий вибір – для невеликих кімнат, де людина буде відчувати комфорт і затишок.

 • Вибір матеріалу – в залежності від уподобань, ви можете вибрати конструкції з МДФ, покриті емаллю, з екологічного екошпону або натурального масиву дерева.

 • Різноманітність відтінків – можуть бути кремовими, світло-бежевими, кольору слонової кістки, світло-сірими, глянцевими, відтінку ванілі.

 • Універсальність – доречний варіант для кухні, ванної, житлових кімнат.

 • Практичність – всупереч поширеній думці, що білий колір швидко забруднюється, насправді, пил на світлих дверях менш помітний.

Як білі двері впливають на дизайн кімнати: інтер’єрна класика

Популярність на міжкімнатні білі двері зростає завдяки доброму поєднанню з будь-яким інтер'єром, будь то класичний дизайн або модний мінімалізм. Адже ключові значення й символіка білого: світло, спокій, безтурботність, чистота, зосередженість. Ось декілька порад щодо вибору білих дверей.

 • Міжкімнатні двері повинні поєднуватися з меблями або контрастувати, але перебувати в гармонії.

 • Щоб уникнути відчуття «стерильності» білих міжкімнатних дверей дизайнери радять використовувати текстурні поверхні й кольорові акценти, які оживляють інтер'єр, створюють необхідний контраст і настрій.

 • Гармонія має бути присутня не тільки в окремо взятому приміщенні, а в цілому по всій квартирі – найкраще підбирати міжкімнатні білі двері в єдиному стилі.

Поєднання білих дверей з підлогою та плінтусами

При виборі міжкімнатних дверей не можна забувати й про лиштви, плінтуси, колір підлоги, які не повинні випадати із загального дизайну.

 • Колір підлогового покриття й світлих дверей можна оформити двома способами: в однакових відтінках для більшої виразності або посилити контраст і зробити тон підлоги й плінтусів більш насиченим.

 • Щоб відійти трохи від стандартів «коричнева підлога/білі двері», можна купити двері кремового відтінку, які пом'якшать грубість підлоги.

 • Білий колір в оформленні плінтусів і наличників – це безпрограшний варіант за будь-якого поєднання відтінків. Тому, якщо є сумніви щодо правильно підібраної колірної гармонії, слід пустити по периметру підлоги білий плінтус, він згладить огріхи.

 • Ефект контрастності можна підкреслити, якщо використовувати плінтус в колір стін на фоні світлих дверей і підлоги. Правило: ширина плінтусів має бути досить великою – не менше 8 см.

 • Якщо ризикнете на ламінат ніжно-сірого відтінку, то для дверей кращим рішенням буде колір слонової кістки. Для плінтусів – будь-який з цих кольорів.

Білі двері в темному інтер’єрі

Коли білий колір використовується як лінійний контур, він забезпечує сусідство будь-яких кольорів. Дизайнери розробили найбільш вдалі комбінації, кожен з варіантів надає приміщенню особливу атмосферу.

 • Фіолетовий – символ величності. Проте насичений фіолетовий тон негативно діє на нервову систему, тож білі двері вдало нівелюють такий вплив.

 • Синій – атмосфера спокою і свіжості. Для синіх стін єдиним розумним рішенням буде купити білі міжкімнатні двері, оскільки в інших випадках практично неможливо досягти гармонії.

 • Коричневий і чорний – темні дверні полотна й такі ж стіни створюють похмуру атмосферу. Тому краще розбавити оформлення білими дверима, вони ідеально збалансують інтер’єр.

 • Сірий – модне поєднання в оформленні інтер'єру сучасного кабінету, створює відчуття строгості й офісного стилю.

Білі двері у світлому інтер’єрі

За допомогою білих міжкімнатних дверей можна створити «ефект злиття». Двері немов розчиняються на світлих стінах, завдяки чому кімната виглядає ще більш просторою. При наявності яскравих контрастів в інтер’єрі вони стають непомітними й відсуваються на другий план. Це важливо для тих, хто не планує робити акцент на міжкімнатні двері.

Білі міжкімнатні двері у світлому приміщенні – безпрограшний варіант. Їх можна поєднувати з багатьма іншими кольорами – персиковим, рожевим, квітковим орнаментом шпалер. Єдине обмеження стосується поєднання бежевих, кремових відтінків, варто зіставляти комбінації, щоб не надати стінам брудного вигляду.

На скільки практичні білі двері, догляд за ними

Багатьом здається, що біла емаль міжкімнатних дверей буде надмірно маркою. Але сучасні матеріали, що використовуються у виготовленні дверних полотен, характеризуються стійкістю до глибокого проникнення забруднень, тому догляд за дверима не буде складним.

Для тих, хто вважає, що міжкімнатні білі двері виглядають занадто просто й роблять інтер'єр нецікавим і нудним, радимо звернути увагу на матові й глянцеві білі двері, зі склом або орнаментом. Як стильний декор, на додаток до основної обробки, застосовуються ефектні вставки зі скла, красиве художнє фрезерування, приємна патина з ефектом старіння.