Відеоспостереження: типи систем і застосування

Відеоспостереження: типи систем

Монтаж відеоспостереження здійснюють на об'єктах різного призначення – від приватних будинків до бізнесу, відділень банків та закладів освіти. Слід розуміти, що вибір комплекту відеоспостереження варто здійснювати, орієнтуючись на призначення й особливості об'єкта, а також актуальні завдання.

Аналогові системи відеоспостереження

Недорогий варіант для зовнішнього й внутрішнього спостереження. Принцип дії аналогової системи відеоспостереження полягає у передачі сигналів від камер по коаксіальному кабелю до пристроїв запису й відтворення. Пасивний передавач розрахований на дальність до 600 метрів, активний – вдвічі далі.

Популярність застосування аналогових систем обумовлена недорогою комплектацією, простою системою управління й надійністю, зручними налаштуваннями. Найпростіші схеми реалізації аналогового відеоспостереження: камера-монітор, камера-телевізор. Запис подій здійснюється на аналоговий відеореєстратор.

Завжди можна розширити функціональність і можливості аналогової системи, перетворивши її в гібридну. Сучасні пристрої обробки сигналів дозволяють інтегрувати аналогові відеокамери в цифрові системи відеоспостереження для передачі відео мережею й додаткової обробки.

ІР-системи відеоспостереження

IP-системи з високою деталізацією підтримують вуличні й внутрішні камери відеоспостереження. ІР-камери відеоспостереження можуть функціонувати як автономний мережевий пристрій або ж підключатися до ПК провідним або бездротовим методом. Ключовим елементом ІР-системи є цифрова камера, доповнена мікропроцесором, матрицею та об'єктивом. Ціна обладнання ІР-відеоспостереження досить висока, але цілком виправдана численними перевагами.

Особливий попит має бездротове відеоспостереження, за допомоги якого можна контролювати ситуацію на об'єкті з будь-якої точки світу й підключатися до камер з будь-якого гаджета, що має доступ до мережі Інтернет. Якщо камери відеонагляду укомплектовані Wi-Fi модулем, їх можна розмістити навіть на рухомих об'єктах, у важкодоступних місцях, встановити приховані камери.

Комплект обладнання для відеонагляду

До комплекту відеоспостереження входить: відеореєстратор, жорсткий диск HDD з відповідним обсягом пам’яті, блок живлення, кабелі та роз’єми, монітор, миша. Відеореєстратор має VGA і HDMI відеовихід, що дозволяє під’єднати монітор або телевізор будь-якого ступеня сучасності. Також у відеореєстратора є USB порт для підключення миші, за допомогою якої здійснюється налаштування й управління пристроєм.

Підключення системи відеоспостереження до локальної мережі будинку, здійснюється через LAN порт. Або можна, наприклад, взагалі не підключати монітор, заходячи віддалено через Інтернет, і переглядати зображення з камер на екрані комп'ютера. Якщо є необхідність під’єднати відеореєстратор до основної мережі по Wi-Fi, потрібен додатковий роутер. Таким чином, завжди є можливість створити як дротове, так і бездротове з'єднання, сформувати систему будь-якого рівня складності під певні задачі.

Вибір камер для відеоспостереження

Структура типів камер відеоспостереження досить розгалужена: аналогові та ІР-камери, внутрішні й зовнішні, провідні й безпровідні. За конструктивними властивостями камери класифікуються:

 • Модульні – найпростіші, встановлюються в окремий корпус, наприклад у вічко дверей або якщо потрібно приховати відеонагляд.

 • Мінікорпусні – у циліндричному або квадратному корпусі, встановлюються у приміщеннях, де потрібно передавати якісне зображення, а камери мають впадати в очі.

 • Купольні – найчастіше встановлюються у торгових приміщеннях.

 • Корпусні – можливі різноманітні варіанти зовнішнього виконання, встановлення будь-якого об’єктиву.

 • Вуличні – призначені для функціонування в умовах агресивного навколишнього середовища.

 • Поворотні – здатні виконувати переміщення за командою оператора або автоматично патрулювати певну зону.

 • Антивандальні моделі – з підвищеним захистом.

 • Камери-муляжі – аналогічні за зовнішнім виглядом справжнім.

Навіщо потрібно відеоспостереження

Відеонагляд допомагає запобігти неправомірним діям, відстежити надзвичайні ситуації й своєчасно відреагувати на них. Можливості відеоспостереження:

 • Здійснення цілодобового контролю за об'єктами й доступу на територію, що охороняється

 • Фіксація подій, що відбуваються у будинку або квартирі, на території об'єкта, який знаходиться під наглядом.

 • Допомога у розв’язанні професійних та побутових конфліктів – відеозапис наочно доводить провину або непричетність до ситуації.

 • Контроль поведінки людей у різних приміщеннях, наприклад, співробітників офісу, готелю, у ліфтах, на автостоянках, домашнього персоналу, дітей.

 • Можливість інтеграції відеоспостереження з системами «Розумний будинок».

 • Підвищення безпеки – при поєднанні з охоронно-пожежною сигналізацією, СКУД на відеозаписі видно, хто й коли пройшов на об'єкт, за яких обставин спрацювала сигналізація.

Для бізнеса відеонагляд – це додаткова безпека персоналу і даних, доступ до камер з будь-якої точки світу, автоматичний контроль за співробітниками та об'єктами, відеоаналітика й сервіси детекції, модулі розпізнавання й можливості інтеграції з обладнанням.