Камери для відеоспостереження: які бувають і як вибрати

Камери для відеоспостереження: які бувають і як вибрати

Плануєте купити систему відеоспостереження? Думаєте які камери вибрати: аналогові чи цифрові, провідні або бездротові камери спостереження з WI-FI?

При виборі камери слід враховувати ключові характеристики й допустимі експлуатаційні умови, яку інформацію та якої якості має передавати обладнання.

Типи камер для відеоспостереження

Всі відеокамери для систем спостереження поділяються на дві групи.

Аналогові камери

Пристрій передає неоцифрований сигнал, який потім обробляється реєстратором. Підключення камери здійснюється по коаксіальному кабелю.

IP камери відеоспостереження

Картинка кодується прямо в камері й по кабелю передається вже оцифрований сигнал. За допомогою IP-відеокамери можна організувати бездротову передачу даних, що суттєво спрощує монтаж систем відеоспостереження.

Вибір камери відеонагляду: основні характеристики

Залежно від вимог, що висуваються до системи відеонагляду, на об'єктах застосовуються камери наступних видів.

Бездротові камери з Wi-Fi

Призначені для установки в недоступних для прокладки кабелю місцях, передають сигнал за допомогою Wi-Fi.

Внутрішні камери відеоспостереження

Призначені для експлуатації у приміщеннях, мають незахищений пластиковий корпус.

Відеокамери зовнішнього спостереження

Адаптовані до експлуатації в складних умовах, працюють на відкритому повітрі до -40°С. Камери класифікують за ступенем захисту:

  • IP54 – пилозахищений пристрій;

  • IP66, IP67, IP68 – пилонепроникні камери із захистом від потоку води та занурення;

  • IK06-IK10 – камери з захистом від механічних ушкоджень;

  • NEMA 4X – забезпечення протикорозійних властивостей, від пилу й води, обмерзання;

  • ATEX і IECEx – захист від вибуху.

Камери прихованого спостереження

Найбільш зручними у використанні вважаються відеокамери для прихованого спостереження бездротові, які можна розмістити в будь-якому зручному місці, наприклад, між книгами, у ніші шафи.

Муляжі відеокамер спостереження

У багатьох випадках саме сам факт наявності системи відеоспостереження відлякує зловмисників. Якщо ви бажаєте підвищити рівень безпеки на об'єкті й при цьому не готові витрачати значні кошти, віддайте перевагу муляжам, зовні такі пристрої не відрізнити від звичайних.

Вибір IP-камери: основні критерії та найважливіші параметри

Розглянемо більш детально важливі характеристики IP-відеокамер.

Об'єктив

Кути огляду можуть бути у горизонтальній, вертикальній площині, за діагоналлю. Чим більше охоплення території нагляду, тим менше дальність і відповідно фокусна відстань, яка може бути постійною та змінною. Для систематичного контролю з вимогою масштабування зображень використовують моторизовані об’єктиви.

Матриця

На якість зображення впливає чутливість матриці, яка перетворює картинку у цифровий сигнал. Наприклад, матриця з високою чутливістю спроможна відтворювати з відповідним об’єктивом кольорове відео навіть при освітленні території вуличними ліхтарями.

Роздільна здатність

Придбати камеру відеоспостереження з високою роздільною здатністю, хоча й модно, але буває надлишково, адже доведеться заплатити за коштовну камеру, а також підвищену пропускну здатність мережі, процесорну потужність відеореєстратора, зайвий обсяг жорстких дисків. Іноді буває доцільно встановити на об’єкті дві камери по 2 мегапікселі, ніж одну 5 мегапікселів.

ІЧ-фільтр

Використовуються механічні фільтри та електронні. Для забезпечення відеонагляду у темряві камери можуть працювати у форматі день/ніч, при недостатньому освітленні перелаштовуються у чорно-білий режим зображення.

Додаткові функції відеокамер

Відповідно до завдань відеоспостереження, існують моделі камер відеонагляду з певними опціями та додатковими функціями: поворотний механізм, апаратні рішення проти засвічування, швидкість трансляції, ступінь компресії (стискання), детекція руху, аналітика спостережень, Wi-Fi, інтелектуальні функції.

Аудіо

У випадку, коли необхідно, крім спостереження за подіями, прослуховувати те, що відбувається, потрібно обладнати камеру мікрофоном. Динамік забезпечить двосторонній голосовий взаємозв’язок.

Форм-фактор

Існують певні стандарти габаритних розмірів камер відеоспостереження. Циліндричні камери комплектують довгофокусними об'єктивами. Купольні моделі монтують на низьких стелях, стінах, інших місцях, що не потрапляють в зону видимості охорони. Камери формату Box використовують для розпізнавання обличчя, автомобільних номерів.

Застосування камер відеоспостереження

Камери відеонагляду сьогодні встановлюють скрізь – у квартирі, приватному будинку, багатоповерхових будинках, торгових центрах, банках, бізнесових структурах та установах. Ось декілька слушних порад для вибору певної моделі.

  • Для забезпечення цілодобового відеонагляду раціональним вибором будуть камери з механічним ІЧ-фільтром, для денного достатньо електронного.

  • В міні-камерах спостереження об'єктив відділений від електронної начинки. Пристрої встановлюються приховано й вбудовуються в елементи декору.

  • При виборі вуличної камери звертайте увагу на опцію «холодний старт». Навіть після нетривалого відключення електрики, найкрутіша камера без цієї функції, самостійно розпочати роботу без обігріву не зможе.

  • Стосовно вандалозахисту – недорогі моделі мають каверзу: купол дійсно витримає удар, але сама камера зруйнується.

  • Для нестабільної мережі, щоб не втратити інформацію, раціональним є вибір камер з внутрішнім архівом для запису на карту або флешку.

  • При встановленні бездротових камер пам’ятайте про можливі фізичні перешкоди, які можуть зменшувати відстань передачі інформації.

Підсумки й поради

Радимо робити вибір камери не за вартістю, а за функціоналом. Зараз модно впроваджувати весь набір функцій відеообладнання за максимумом. Проте, варто пам’ятати, чим вищий стандарт, тим камера дорожче. Вибір типу системи та обладнання для оптимального відеоспостереження під ваш проект і завдання краще все ж довірити професіоналам, які врахують особливості об'єкта, потреби й запропонують раціональну за вартістю й технічним рішенням систему відеоспостереження.